Sözlük

8 Temmuz 2015 Çarşamba

Word’de Sayfa Numaralandırma

Bir word dökümanında sayfaları numaralandırmak istediğimizde Ekle –> Sayfa Numarası yolunu izleyerek bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu durumda numaralandırma dökümanın 1. sayfasından başlar ve devam eder.

Ancak bazı durumlarda numaralandırmayı ilk sayfadan değil de, sonraki bir sayfadan başlatmak isteyebiliriz. Böyle bir durumda yukarıdaki yöntemden farklı bir yol izlememiz gerekir.

Sayfa numaralandırmaya 4. sayfadan başlamak istediğimizi varsayalım. Bunun için aşağıdaki adımları izleriz:

1. 4. sayfanın başına gideriz.


2. 4. sayfanın başında iken üst menüden Sayfa Düzeni –> Kesmeler yolunu izler ve Sonraki Sayfa işaretine tıklarız. Görünüşte herhangi bir değişiklik olmayacaktır.


3. Daha sonra yine üst menüden Ekle –> Üstbilgi (Altbilgi de olabilir, farketmez) –>Üstbilgiyi Düzenle yolunu izleriz.4. Üstbilgiyi Düzenle seçeneğini tıkladığımızda üst menüde Üstbilgi ve Altbilgi araçları altında Tasarım sekmesi açılacaktır.


Burada aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi ” Öncekine Bağla “ seçeneği seçili durumda olacaktır.


"Öncekine Bağla"  yazısının üzerinde bir kez tıklayara bu seçimi kaldırıyoruz.


5. Daha sonra Ekle –> Sayfa Numarası –> Sayfa Numaralarını Biçimlendir yolu ile Sayfa Numarası Biçimi penceresini açıyoruz. Burada Başlangıç butonunu işaretliyoruz ve 1 değerini giriyoruz.6. Son adım olarak yine Ekle –> Sayfa Numarası yolu ile istediğimiz numaralandırma biçimini seçiyoruz.


Böylece 4. sayfamızın sol üst köşesine ” 1 ” numarası yerleşecektir. Ve numaralandırma işlemi bu sayfadan başlamış olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme